Dzisiaj chcę Ci zaproponować zapoznanie się z artykułem na temat jak podlewać rośliny w naszym ogrodzie. Wiadomo przecież, że od odpowiedniego nawadniania roślin przyśpieszamy ich wzrost, wpływamy na to czy zaistnieją niepożądane warunki sprzyjające np. rozwojowi pleśni czy też innych chorób, które są konsekwenją zbytniego podlewania lub nieodpowiedniego podlewania.
pozdrawiam i życzę miłej lektury.
Krystyna
Podlewanie roślin
Żadna roślina, jeśli nie mówimy o kaktusach, nie może mieszkać bez wody. Nie możemy pozwalać na to, ażeby w naszym ogrodzie chociażby przez chwilę panowała nieznośna dla roślin susza. Może to doprowadzić do nieodwracalnego w skutkach unicestwienia flory naszego ogrodu. Pozostaje, więc postawić zapytanie: jak podlewać roślinki w ogrodzie?
Mnogość zielenin ogrodowych żąda pewnego nawadniania. Tylko wtedy możliwy jest ich poprawny rozrost i wzrost. Jeśli zapewnimy im statyczną dawkę wody, będą mocne i witalne a w efekcie opublikują piękne i aromatyczne kwiaty. Podlewanie jest w szczególności istotne w czasie letnich skwarów. Pozostawienie zielenin bez wody nawet na krótki – z naszego artykułu wiedzenia okres może spowodować ich obumarcie.
Trzeba oczywiście posiadać na opiece to, że każdy typ flory ma inne zamówienie na wilgoć. Zależy to także od gatunku podłoża glebowego. Mnogość flory ogrodowych woli ziemię nową i mokrą. Gdy wierzchnia tkanka takiego źródła przeschnie na głębia 1 centymetra, to symbol, że żąda podlania. Odmienne warunki wzrostu należy zapewnić zieleninom wywodzącym ze mediów bagiennych. Potrzebują one wysokiego stopnia wilgotności. Należy im zapewnić codzienne podlewanie. Przesuszenie nawet wierzchniej powłoki źródła grozi obumarciem roślin. Bardzo dużo wody konieczne jest także jarzynom o wielkich i delikatnych liściach, ponieważ posiadają one ogromną powierzchnię odparowywania.
Wyraźne jest, że znacznie częściej trzeba nawadniać rośliny młode a także te w sezonie kwitnienia. Mnogo wody trzeba zaopatrzyć roślinom uprawiającym w rejonach nasłonecznionych, ponieważ tam rola wysycha znacznie żwawiej. Co odmiennego, jeśli posiadamy do czynienia z jarzynami typowo skalistymi, wtedy mogą okazać się przydatne zraszacze. Nie znoszą one zbytnio obszernych miary wody, wykazują natomiast ogromną tolerancją na nawet długotrwały jej niedobór. Takie roślinki należy nawadniać dopiero, gdy źródło wyschnie na głębia 2 centymetrów i będzie samo posypać się w palcach.
Natryskując rośliny w naszym ogródku musimy także wziąć pod obserwację krótkość podłoża. Jeżeli rola jest przykra, to trzeba ją podlewać w dwóch lub trzech ratach, żeby woda nie niewzruszona wokół kuśków flory. Roli żyzne i przepuszczalne można podlewać znacznie rzadziej i obficiej. Podłoże piaszczyste żąda natomiast bardzo sporo wody z tego aspektu, że obszerna frakcja wody ucieka do powłok głębszych.
Jest kilka rodzajów podlewania flory. Po naczelne, można w tradycyjny sposób podlewać glebę wokół wacków. Rzetelnym wybyciem jest także kropienie, czyli spryskiwanie ziemi i listowi. Zaopatruje to niejako poranną rosą, dlatego emituje się do ogródków w miastach. Innym sposobem jest deszczowanie, czyli zastępowanie wody w osobistości kropli, które systematycznie zwilżają rolę.
Podlewanie roślin
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz